Moje kubki smakowe oszalały na ich punkcie: Najważniejsze w naleśnikach jest nadzienie.
Któż nie kocha naleśników, uwielbiamy je za szybki i prosty sposób przygotowania oraz za ich uniwersalność. Gdy najdzie nas ochota możemy je przyrządzić na słodko, ale też bardziej wytrawnie np. nadziane kurczakiem, łososiem itp.
Dziś dlatego chce przedstawić Ci moje ulubione opcje na nadzienia idealne do naleśników, które możesz przyrządzić na domowy obiad, sytą kolacje bądź nawet na spotkanie z przyjaciółmi.
Nadzienie z kurczakiem i cebulą
350 g ugotowanego mięsa drobiowego i drobno posiekaj. Usmaż 2 plasterki cebuli na maśle. Wymieszaj cebulę z mięsem na patelni, posól i pieprz do smaku. Śmietana idealnie podkreśli smak naleśników, smakują równie dobrze z białym sosem serowym.
Nadzienie jajeczne
Drobno posiekaj 6 ugotowanych jajek. Dodaj posiekany szczypiorek, śmietanę lub majonez. Posól do smaku, możesz dodać też trochę koperku.
Grzybowe nadzienie
500 g pieczarek i cebulę i drobno posiekaj i podsmaż na oleju roślinnym. Dodaj 2 łyżki mąki do masy, wymieszaj. Następnie dodaj 2 łyżki śmietany i 1,5 szklanki mleka.
Posól i popieprz mieszankę do smaku.Naleśniki podawaj najlepiej na gorąco posypane tartym serem.
Nadzienie serowo-brokułowe
Podgrzej 150 ml śmietany na małym ogniu. Zetrzyj 50 g parmezanu i 50 g cheddaru i dodaj do garnka, gotuj, aż masa całkowicie zgęstnieje.
Brokuł gotuj przez 2 minuty w osolonej wodzie, podziel go na kwiatostany. Na naleśnikach ułóż warzywa i polej je przygotowanym sosem. Brokuły można zastąpić cukinią, szpinakiem!
Nadzienie orzechowe
Wymieszaj 500 ml mleka, 120 g cukru, 100 g zmielonych orzechów włoskich i 1 łyżkę mąki, zagotuj. Możesz przygotować nadzienie z orzechów laskowych, migdałów i orzeszków ziemnych.
Ochłodź mieszaninę i dodaj do niej 100 g masła, wymieszaj farsz mikserem.
Comments are closed.